Haber

Netanyahu ve eşini İtalya’ya uçuracak pilot bulunamadı

İsrail devlet hava yolu şirketi El Al’ın pilotlarından hiçbirinin Başbakan Binyamin Netanyahu ve eşi Sara Netanyahu’yu resmi bir ziyaret için İtalya’nın Roma kentine götürmeye gönüllü olmadığı açıklandı.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve eşi Sara Netanyahu’yu Perşembe günü resmi bir ziyaret için İtalya’nın başkenti Roma’ya uçurmaya istekli hiçbir pilot bulunamadı. İsrail basınında yer alan haberde, İsrail havayolu şirketi El Al’ın Netanyahu’nun İtalya ziyareti için yaptığı duyuruya başvuru süresinin yerel saatle 14:00’te sona erdiği, pilotlardan hiçbirinin Netanyahu ve Netanyahu’yu uçurmak için başvuruda bulunmadığı belirtildi. karısı.

Haberde pilotların Netanyahu’nun tartışmalı yargı reformuna karşı oldukları için söz konusu uçuşa başvurmayarak tepkilerini gösterdikleri iddia edilirken, bazı haberlerde Netanyahu’nun Boeing 777 tipi bir uçakla İtalya’ya uçmak istediği iddia edildi. söz konusu uçağa uygun pilot bulmakta zorlanmıştır.

El Al, başvuruların kapanmasından kısa bir süre sonra yaptığı açıklamada, filodaki kalifiye pilot eksikliğine dikkat çekerek, filodaki kalifiye pilot eksikliğine dikkat çekti. Ülkenin var olduğu yıllar boyunca El Al, devlet başkanlarını önemli siyasi misyonlara uçurdu ve gelecekte de ihtiyaç duyulduğunda bunu yapmaya devam edecek.

El Al, Covid-19 salgını sırasında uçuşlarını askıya aldığından bu yana hala tam olarak hizmete dönmedi.

Pilot krizi devam ederse Netanyahu ve eşinin Boeing 777 yerine Boeing 737 yolcu uçağı uçurması veya yurt dışından uçak kiralaması bekleniyor. – TEL AVİV

ahlatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu