Ekonomi

İddia: Hafize Gaye Erkan’ın babası Merkez Bankası çalışanını kovdu

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan’ın Merkez Bankası’nda gayri resmi yönetici olarak görev yaptığı iddia edildi.

Sözcü’de yer alan habere göre,Merkez Bankası (CB) çalışanı Büşra Bozkurt, Önder Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından görevden alındığı iddiasıyla CİMER’e şikayette bulundu.

4 yıldır MB Cumhurbaşkanlığı’nda protokol memuru olarak çalıştığını belirten Bozkurt, CİMER’e yazdığı dilekçede, “Sayın Başkanımız Hafize Gaye Erkan Hanım’ın babası Erol Erkan Bey ile annesi Gamze Hanım da oradaydı. Protokole giren Erol Bey oradan geçerken ‘Gelip beni ziyaret eder misiniz?’ dedi. ‘ dedim. Uğradım ve ‘Cumhurbaşkanlığı makamına güvenilir ve istikrarlı insanların girip çıkmasını istiyorum’ dedim. “Sen güvendiğimiz bir çalışansın” dedi. “Sonra İnsan Kaynaklarını aradı ve artık onlara hizmet edeceğimi söyledi. “

‘OLAY SONRA ÇIKARDIM’

“Erol Bey’e ‘Benim 7 yaşında okula giden bir çocuğum var’ dedim. Onu her gün okuldan almak zorundayım. ‘Evli bir kadınım, bu saatlerde çalışmak benim için zor olabilir’ dedim.” Erol Bey sinirlendi ve yüksek sesle, ‘Bunu söyleyen çalışanı çalışmıyor gibi görüyorum. Amerika’dan sizin için geldik. Bütün düzenimiz bozuldu. “Çalıştığınız yere oturmanıza izin vermeyeceğim” diye tehdit etti. Olayın ardından bana gitme talimatı verildi. Destek hizmetleri müdürümüzle konuştuğumda ‘talimat benden geldi’ dedi. Baba, “Maalesef yapabileceğimiz bir şey yok.” cevabını aldım, “Saygılarımla işe iademi talep ediyorum.” (TAM HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu